Tagi

, , ,

Przede mną kolejna przeprowadzka z którą muszę się zmierzyć. Fajnie, bo można rzec na swoje. Czas nagli niemiłosiernie, dlatego też powinniśmy się brać energicznie do działania. Większość rzeczy już popakowaliśmy, ale jeszcze wcale nie mało zostało do spakowania. Rzecz jasna to nie będzie duży kłopot, a ja bardziej już jestem myślami jak udekorujemy to nowe mieszkanie. Są tam 3 pokoje i, kuchnia, także lecimy po kolei.

Kuchnia, nieskromnie można powiedzieć, że jest urządzona i nie wymaga drastycznych zmian. Odświeżymy jedynie ściany. Poprzednio mieszkało tutaj tylko dwie osoby i w tej dość jasnej kuchni są stoły i krzesła. Niestety aby dwa, i z pewnością wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy musieli pomyśleć się nad wymianą tego stołu, na zdecydowanie większy, aby się nie prowadzać z posiłkami do dużego pokoju. Kombinuję, czy da się nabyć coś gotowego, czy trzeba będzie takowy stół robić pod wymiar.

Pokój dzienny. Według mojej wizji powinno być w nim trochę wolnej przestrzeni.Zgrabna sofa, szafka pod rtv, telewizor, a obok stół i krzesła. Jest to do zrobienia, gdyż pokój jest bardzo ustawny. Na ten moment obecni lokatorzy nie będą zdejmować żyrandoli, oraz zostaną dwie komody. Dopiero co mieliśmy dylemat na temat wykorzystania starej komody z sypialni, a tu kolejny mebel do wykorzystania. Jeśli stwierdzimy, iż totalnie nie pasuje do naszej wizji, znajdzie się po od razu na śmietniku.

Sypialnia. Jest trochę mniejsza niż ta do której się przyzwyczailiśmy, w związku z tym na początku stwierdziliśmy, że nie będziemy braćzabierać naszej szafy. Poza tym tam została szafa zabudowana, także nasza będzie zbędna. Niestety radzimy co zdecydować z łóżkiem. Obecne jest dość spore, a tam pokój nocny jest o wiele mniejszych gabarytów od obecnej. Łoże jakoś zmieścimy, lecz nic więcej tam nie zmieścimy. Z drugiej strony mi się wymienić wygodne łoże na mniej wygodną wersalkę i codziennie się mordować przy składaniu i rozkładaniu. Obok łóżka mamy do zabrania jeszcze toaletkę i komodę. Obawiam się jednak, że razem nie wejdą i będzie trzeba z jednego zrezygnować.

Dziecięcy pokoik. Tak jak się spodziewaliśmy nie jest za duży, ale będzie jedynie dla jednego dziecka. Przez kupę lat ja dzieliłem pokój z bratem i lepiej niż ktokolwiek inny wiem jak niezbędny jest własny kąt. Obecnie nie będziemy go jakoś specjalnie urządzać. Wykorzystamy mebelki te które posiadamy ze starego domu, a niebawem jak czas będzie iść do szkoły zakupimy fajny zestaw. Można kupić super meble systemowe, które nie potrzebują dużo miejsca, a do tego są wyjątkowo funkcjonalne. Należy mieć na uwadze, że biurko już wtedy będzie nieuniknione. Dopiero była taka malutka, a tu trzeba zasiąść w szkolnej ławce.

Reklamy